Aklınızdaki soruların cevabını aşağıda bulamıyorsanız bize ulaşmaktan çekinmeyin. İsterseniz telefonla arayarak isterseniz buradan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!

Online derslere katılabilmek için sistem gereksinimleri nelerdir?

Günümüzde kullanılan ister mobil ister masüstü hemen hemen tüm cihazlarla derslere katılabilirsiniz. Masaüstü platform olarak; Windows 7 ve sonrası, Mac OS 10.11 ve sonrası, Linux Ubuntu 14.04 ve sonrası. Mobil Platform olarak; Android 4.4 ve sonrası, iOS 8.1.2 ve sonrası Kullanılan cihazın işlemci hızının 2 GHZ ve RAM'in 1 GB olması, internet hızının minimum 8 Mbit/s olması akıcı bir ders için yeterlidir.

Online dersler için sahip olmam gereken donanımlar nelerdir ?

Temel olarak daha önce bahsettiğimiz özelliklerde bir cihazınız olmalıdır. Cihaz derse girmek için yeterlidir. Klavye aracılığıyla yazarak iletişim kurabilirsiniz ancak bu yöntem ders esnasında dersin takibini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden kulaklık ve mikrofonunuzun olması daha verimli ders işlenişi açısından gereklidir. Görüntülü olarakta derse katılmak isteyen öğrencilerimiz kameraya da sahip olmalıdırlar. Ayrıca soru çözümünde tahtaya daha rahat çizim yapabilmek için grafik tablet de alınabilir.

Derslerde öğrenci öğretmenle nasıl iletişim kuruyor ?

Kullanılan profesyonel yazılım sayesinde öğrenci öğretmenle veya diğer öğrencilerle pek çok farklı kanaldan iletişim kuruyor. Öğrenci söz hakkı ister, öğretmende öğrencinin kamerasını, mikrofonunu açar hatta interaktif tahtaya çizim hakkı dahi verebilir. böylece sadece istenilen öğrencilere söz hakkı verilerek öğrencilerin dikkati dağılmadan iletişim kurulmuş olur.

Nasıl Kayıt Olabilirim ?

<a href="Online-Ders-Paketleri">"Online Dersler"</a> sayfasına giderek almak istediğiniz dersleri sepetinize ekleyip alışverişi tamamladığınızda detaylı bilgi için temsilcilerimiz aracılığı ile tarafınıza dönüş sağlanır ve panelinize erişim için size kullanıcı adı ve şifre verilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda satın aldığınız derslerin canlı yayınlarının yanı sıra ders tekrarlarına, ünite değerlendirme testlerine vs. ulaşabilirsiniz. İsterseniz bizi arayarak telefon üzerinden de kayıt olabilirsiniz!

Derslere nasıl katılırım ?

Nettekolej'e üye olduğunuzda size bir kullanıcı adı ve şifre verilir. Bu kullanıcı adı ve şifreyle web sitemizde oturum açtıktan sonra panelinize giriş yapabilirsiniz. Bu panelde canlı dersler bölümünden o gün olan derslere, ders tekrarları bölümünden önceden işlenilen dersere katılabilirsiniz.

Mobil mi ? Masaüstü mü ?

Kullandığınız cihaz sistem gereksinimlerini karşıladığı sürece hem mobil hemde masaüstü platformlardan online derslere katılabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz derslere mümkünse bilgisayar ile, değilse mobil ile katılmanızdır. Çünkü bilgisayar ekranları daha büyük olduğu için ders esnasında yapılan çizimler daha rahat görülebilmekte ve daha anlaşılır ders işlenebilmekte.

Ders tekrarları için ekstra ücret öder miyim ?

Hayır ödemezsiniz. Satın aldığınız derslerin tekrarlarını hiç bir ücret ödemeden o eğitim öğretim yılı boyunca izleyebilirsiniz.